DLF promoters to sell 40% stake in rental arm for Rs 12,000-14,000 crore | Latest News & Updates at Daily News & Analysis

The real estate firm will continue to own remaining 60% stake in its rental arm DLF Cyber City Developers Ltd (DCCDL).

Source: DLF promoters to sell 40% stake in rental arm for Rs 12,000-14,000 crore | Latest News & Updates at Daily News & Analysis

5 Replies to “DLF promoters to sell 40% stake in rental arm for Rs 12,000-14,000 crore | Latest News & Updates at Daily News & Analysis”

  1. I simply want to say I am just newbie to blogging and really liked this blog. More than likely I’m planning to bookmark your blog . You actually have very good articles. Many thanks for sharing with us your web site.

  2. Hi! I could have sworn I’ve been to this blog before but after checking through some of the post I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.